o3one ozon kremi kullanıcı yorumları

 

o3one Ozon Yağı Kremi Yan Etkileri Nelerdir ?

 

 
O3ONE OZON YAĞI KREMİ

 

O3one Krem ile aslında cilt bakımı o kadar da zahmetli ve stresli bir iş değil. Üstelik düzenli olarak yapıldığı takdirde size hemen olumlu cevap veriyor ve dış görünümünüze inanılmaz artılar katıyor. Yapmanız gereken ise basit, her gün sabah-akşam sadece beş-on dakikanızı bu ürüne ayırmak..

Önce cilt temizliği!

Sağlıklı, ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak için cilt temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Ancak, bu cildin su ile yıkanması anlamına gelmemeli. Zira, tüm gün boyunca is, sigara dumanı, toz, mikrop gibi bir yığın dış etkene maruz kalan cildimizin koruyucu PH tabakasının bozulmadan temizlenmesi büyük bir önem taşıyor. Aynı zamanda, bu işlem yapılırken cildin doğal neminin azaltılmamasına dikkat edilmeli. Peki cildimizi nasıl temizlemeliyiz?

Temizleyici Özelliği : O3one Krem Ciltteki kirleri dezenfekte ediyor, cildin doğal yağını tamamen almıyor ve ciltten kolayca arındırılıyor. Bu ürünler cilde nem vermiyor. Uzmanlar, günde iki kez bu ürünlerin kullanılması ve cildin temizlenmesini öneriyor.

SİPARİŞ VER KAPIDA ÖDE

Tonikler Özelliği: Tonik cildi berraklaştırma özelliği de olan O3one Krem Cilt tipine göre hafif alkollü ya da alkolsüz olabiliyor. Tonikler kan dolaşımını uyarıyor, üst deriyi yumuşatıyor, solunumu kolaylaştırıyor, yağ salgısını düzenliyor ve gözenekleri sıkıştırıyor.

Nemlendirici özelliği : Nasıl tüm beden hücrelerinin bol bol suya ihtiyacı varsa, direkt dış ortamla karşı karşıya olan cildin de nem ihtiyacı çok fazladır. Nemlendiriciler cildin ihtiyaç duydukları nemi sağlarlarken aynı zamanda da cilt için son derece zararlı olan UV ışınlarına karşı da ‘Güneşten Koruma Faktörü’ (SPF) içeriyor.
Gece kullanılan ve daha yoğun nem sağlayan gece bakım kremleri ise cildin su dengesini sağlamada özel bir yere sahip. Unutmayın, su dengesi sağlanmış bir ciltte görünüm daha ipeksi ve parlak olurken, kırışık oluşumu da azalacak. Genellikle nemlendiricilerin günde iki kez kullanılmaları öneriliyor.
Genelde nemlendiriciler renksiz ve kokusuzdur. Gündüz nemlendiricilerinde mutlaka SPF olmasına gece nemlendiricilerinde ise daha yoğun nemlendirici özellikler olmasına dikkat edin.KULLANIRKEN DİKKAT!
1 adım: Cildinizi temizleyin!
Temizleme jelleri ve sütlerini kullanırken, ilgili ürünün cilt tipinize uygun olması gerektiğini unutmayın. Bu konuda bir uzmandan destek isteyebilirsiniz. Temizleme ürününü parmak uçlarınızı kullanarak dairesel hareketlerle bastırmadan ve çeneden başlayarak yukarı doğru hareketlerle yüz, boyun ve boynun alt kısmına uygulayın. Sonra da yüzünüze, parmak uçlarınızla, küçük ve seri hareketlerle kısa bir rahatlatma masajı yapın. Bu işlemi 3-4 kez tekrarlayın. İşlemin hemen ardından suyla yüzünüzü çalkalayın. Cildi hiç bir zaman ovuşturmayın. Bütün enerjik hareketler uzun vadede yüzdeki dokuları gevşetip, liflerin elastikiyetini kaybettirir.

 


2. adım: Tonikleyin!
Temizleme ürünü kullandıktan sonra sıra gözeneklerinizi sıkılaştırmaya geldi. Bunun için, hafif ıslatılmış makyaj pedi ya da pamuk üzerine 4-5 damla tonik damlatın. Yüzünüzün alt kısmından başlayarak yumuşak hareketlerle yukarıya doğru (çene, yanaklar, burun, alın) tüm yüz (göz etrafı, dudak kenarı hariç) cildinizi temizleyin.
3. adım: Nemlendiricinizi sürün!
Gündüz bakım kremleri: Bir gündüz kreminde önem verilen koruma fonksiyonu; bir başka deyişle, gündüz kremleri güneşten, çevreden, iklimsel değişikliklerden, makyajdan koruma ve makyaja temel oluşturma görevini görüyor. Cilt üzerinde ince bir tabaka oluşturarak gün boyu cildi koruyor, besliyor ve nemlendiriyor.


Cilt tipinize göre seçtiğiniz gündüz kreminizi sabah temizliğinden sonra spatül ile az miktarda alarak nokta nokta tüm yüze dağıtın. Hafifçe ve nazik bir şekilde çeneden başlayarak yanaklarınıza ve tüm yüzünüze dairesel hareketlerle yedirin. Kalan kremi de aşağıdan yukarı doğru boynunuza yedirin.

Gece bakım kremi: Gece bakım kremi cildimizi beslemeye yönelik olarak hazırlanıyor. Derinin kendini yenilemesi, uykudayken gerçekleşiyor (yüz kaslarının hareketinin durması ile hücre motivasyonu başlıyor). Bu olay cildin gereksinimlerini karşılayacak etki maddelerine sahip gece bakım kremi kullanılması ile güçlü bir şekilde destekleniyor. Hücre bölünmesi olayı hızlandırıyor ve kan dolaşımı harekete geçiriyor. Cildin su tutma özelliği artırılıyor ve derinin metabolizması hızlandırılıyor.
Gece bakım kremini cildinizin temizlik işlemini yaptıktan sonra cildinize nokta nokta dağıtarak sürün. Ardından hafif ve yumuşak dairesel hareketlerle masaj yapın ve elinizde kalan kremi boynunuza aşağıdan yukarı doğru sürün.

www.ozonyagikremi.net

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !